Понеділок - П'ятниця - 10:00 - 18:00, Субота - Неділя - Вихідниій

Запорукою ефективного функціонування служби дозиметричного контролю є
гармонічне поєдання трьох однаково-важливих складових:
співробітників      обладнання      виробничих процесів

Обладнання

Вимірювання здійснюються за допомогою індивідуальних термолюмінесцентних дозиметрів (ТЛД) виробництва Harshaw (США), які, в залежності від конструкції дозволяють вимірювати дози всього тіла (рентгенівського, гамма-, нейтронного випромінювання), доз на кришталик ока та шкіру. Конструкція дозиметрів та алгоритми оцінки доз (програмне забезпечення) дозволяють визначати дози з високою точністю у широкому діапазоні умов опромінення персоналу (енергія випромінювання, кутові характеристики поля випромінювання). Кожний чутливий елемент дозиметра калібрується окремо, що дозволяє проводити вимірювання із недосяжною для конкуруючих систем точністю (таких як поширені в Україні ТЛД дозиметри системи ДТУ-01). 

ТЛД система Harshaw 8800 має вбудовану систему контрою параметрів та перевірки якості, що унеможливлює хиби при вимірюванні індивідуальних доз. Іншою перевагою дозиметричної системи Harshaw 8800 є зберігання первинних результатів вимірювань (кривих висвітлювання) та повторного аналізу результатів оцінки дози, виявлення аномальних результатів дозиметрії тощо. Високі метрологічні характеристики ТЛД системи Harshaw та якість роботи лабораторії були неодноразово підтверджені під час міжнародних інтеркалібрувань МАГАТЕ та ЄВРАДОЗ, а також – Першого національного інтеркалібрування лабораторій ІДК (2014 р.).

На кожен період моніторингу ми використовуємо персональні шильдики з прізвищем, ініціалами особи та періодом носіння для кожного дозиметра. Ця інформація допоможе Вам не переплутати та не пропустити момент заміни дозиметра в кінці місяця чи кварталу. За допомогою сканера та принтера штрихкодів цей процес є максимально автоматизованим, що усуває таке джерело помилок як людський фактор при видачі/експлуатації/зчитуванні дозиметрів.

Співробітники

Дружний колектив служби поєднує досвід та молодість,
відкритий для новацій та постійно працює над самовдосконаленням

Чумак Олена Євгенівна

Чумак Олена Євгенівна

директор

науковий співробітник, спеціаліст з контрактного супроводу індивідуального дозиметричного контролю. Має багаторічний досвід організації та супроводу робіт з дозиметричного контролю професійного опромінення.

Волоський Віталій Миколайович

Волоський Віталій Миколайович

керівник служби дозиметричного контролю

кандидат біологічних наук, загальновизнаний в Україні авторитет у галузі дозиметричного контролю професійного опромінення, сертифікований інженер Harshaw. Має більше, ніж 20-річний досвід проведення ІДК в різних галузях використання джерел іонізуючого випромінювання

Петренко Наталія Петрівна

Петренко Наталія Петрівна

менеджер з якості

молодший науковий співробітник, спеціаліст з контролю якості. Після закінчення 2015 року КНУ ім.Т.Шевченка, спеціалізується на термолюмінесцентній дозиметрії, розробці методичних підходів до контролю якості індивідуального дозиметричного контролю професійного опромінення.

Астрафурова Наталія Володимирівна

Астрафурова Наталія Володимирівна

інженер-дозиметрист

інженер-дозиметрист. Відповідає за внутрішньолабораторні процеси, прийом та обробку персональних дозиметрів

Горайська Вікторія Олександрівна

Горайська Вікторія Олександрівна

технік-дозиметрист

технік-дозиметрист. Відповідає за логістичне забезпечення та контакти із замовниками послуг ІДК

Чумак Вадим Віталійович

Чумак Вадим Віталійович

головний науковий консультант

доктор біологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. Всесвітньо визнаний фахівець у галузі дозиметрії та радіаційного захисту, стояв у витоків використання в Україні автоматизованих ТЛД систем дозиметричного контролю, експерт МАГАТЕ та ВООЗ, автор більше 80 публікацій у міжнародних наукових виданнях, розробник методичних документів в галузі дозиметричного контролю

ТИПИ ДОЗИМЕТРІВ

 • Термолюмінесцентний індивідуальний дозиметр у корпусі 8814 для вимірювання дози на все тіло
 • Величина: Нр(10)
 • Діапазон: 0,01 мЗв - 10 Зв
 • Дозиметр типу ALBEDO тип 8806 для нейтронного випромінювання
 • Величина:  Нр(10),  Нр(n) 
 • Діапазон: 0,1 мЗв - 1 Зв
 • Кільцеві дозиметри DXT-RAD для вимірювання дози на кінцівках – шкірі рук в інтервенційній радіології, ізотопних роботах
 • Величина: Hp(0,07)
 • Діапазон: 0,1 мЗв - 1 Зв
 • Офтальмологічні дозиметри EYE-D для вимірювання дози на кришталик ока у інтервенційній радіології, ядерній медицині.
 • Величина: Hp(0,07)
 • Діапазон: 0,1 мЗв - 1 Зв

 

Виробничі процеси


 

Контакти

Адреса
м. Київ, вулиця Юрія Іллєнка (Мельникова), 53
Карта проїзду   
Телефон
+38 (044) 489 3414
E-mail
dose@leed1.kiev.ua