Понеділок - П'ятниця - 10:00 - 18:00, Субота - Неділя - Вихідниій

До уваги інтервенційних радіологів та інших професіоналів, що використовують захисні фартухи  

Нещодавно Уряд своєю Постановою від 01.09.2021 №949 затвердив нові положення, що стосуються здійснення контролю та ведення обліку індивідуальних доз професійного опромінення.

П.45 Порядку державної реєстрації джерел іонізуючого випромінювання, здійснення контролю та ведення обліку індивідуальних доз опромінення передбачає, що «оцінка ефективної дози персоналу, який використовує індивідуальні засоби радіаційного захисту (коміри, фартухи тощо), здійснюється методом подвійної дозиметрії»

Ця нормативна вимога гармонізована, зокрема, з положеннями Публікації 85 МКРЗ, керівництва з безпеки МАГАТЕ та технічних рекомендацій з радіаційної безпеки ЄС.

Справа в тому, що при застосуванні лише одного дозиметра для дозиметричного контролю осіб, що використовують захисні обладунки (фартухи, коміри), ефективна доза може переоцінюватись від 2 до 60 разів (дозиметр поверх фартуха) чи недооцінюватись від 1.2 до 7 разів (дозиметр під фартухом) залежно від умов опромінення та типу захисту.

Суть методу подвійної дозиметрії полягає в тому, що оцінка ефективної дози здійснюється на основі показань двох дозиметрів (один під фартухом, другий над фартухом) із застосуванням певного алгоритму.

Служба дозиметричного контролю НВП ДОЗИМЕТРИКА єдина в України, яка пропонує своїм замовникам контроль ефективної дози методом подвійної дозиметрії з використанням досконалих дозиметрів Harshaw та визнаного алгоритму оцінки дози. Згідно діючих Тарифів від 10.09.2019, вартість визначення ефективної дози професійного опромінення визначається із застосуванням коефіцієнта 1.5 (два вимірювання та оцінка дози за полуторною ціною звичайного вимірювання!).  

Пропонуємо існуючим та потенційним замовникам, персонал яких у своїй роботі використовує індивідуальні засоби радіаційного захисту (коміри, фартухи тощо), скористатися можливістю отримати високоякісний індивідуальний дозиметричний контроль професійного опромінення у суворій відповідності до положень Постанови КМУ від 01.09.2021 №949. Звертайтесь до нас з цього питання у зручний для вас спосіб.

Бережіть себе!

Колектив служби дозиметричного контролю та керівництво НВП ДОЗИМЕТРИКА.

2021-09-27

 

 


 

Контакти

Адреса
м. Київ, вулиця Юрія Іллєнка (Мельникова), 53
Карта проїзду   
Телефон
+38 (044) 489 3414
E-mail
dose@leed1.kiev.ua